Kredyty Puławy

Szukasz najlepszego dla siebie kredytu lub pożyczki w Puławach? Nie trać czasu na chodzenie po bankach. Najlepsze rozwiązanie dobierze dla Ciebie Twój doradca z kredyty-pulawy.pl

Zakup domu lub mieszkania to ważna decyzja

bankiKażdy z nas chciałby mieć swój własny dom. Własna nieruchomość zapewnia niezależność, ale jest to także duża odpowiedzialność. Nie od dziś wiadomo, że zakup domu lub mieszkania to ważna decyzja, dlatego postaramy Wam się podać kilka istotnych wskazówek, które ułatwią Wam zakup własnej nieruchomości.

Kredyt z doradcą kredytowym czy bez?

Jak myślicie, czy lepiej jest samemu – na własną rękę załatwiać sprawy związane z kredytami, czy może lepiej powierzyć tę sprawę doradcy kredytowemu i zapłacić mu odpowiednią prowizję (zazwyczaj jakiś procent od wartości kredytu, np. 2%, gdzie przy 200 000 zł, przedstawiciel zarobiłby 4000 zł).

Jak najbardziej warto jest poświęcić te kilka procent naszego kredytu dla doradcy. Pomoc jaką gwarantują doradcy kredytowi jest nieoceniona. Pomogą zorganizować kredyt znacznie szybciej i znacznie korzystniej, gdyż znają wszystkie szczegóły umów bankowych. Dzięki nim nasza zdolność kredytowa może być wyższa, a w dodatku unikniemy kruczków, które czasem trafiają się w umowach bankowych.

Jak zwiększyć zdolność kredytową

Banki lubią klientów, którzy mają wysoką zdolność kredytową, a co na nią wpływa? Oczywiście w głównej mierze dochody, ale także zabezpieczenie, wkład własny i kilka czynników, takich jak nasza historia kredytowa. Jeśli planujesz zaciągać kredyt np. za rok lub za dwa, to masz czas na zwiększenie swojej zdolności kredytowej.

Warto zacząć gromadzić środki na wkład własny. Jak wiadomo 5% to wymagany próg posiadania wkładu własnego, jednak im więcej, tym korzystniej dla nas, ponieważ otrzymamy niższą marżę, a czasem także inne profity.

Historię kredytową można poprawić na takiej zasadzie, że zaciągamy mały kredyt gotówkowy na niską kwotę (np. na rok) i spłacamy go regularnie. Bank zobaczy, że potrafimy się obchodzić z kredytem i nasz scoring bankowy automatycznie wzrasta.

Co zrobić jeśli jesteśmy w BIK?

Jeśli trafiliśmy na listę dłużników, to należy jak najszybciej uregulować sprawę. Są firmy, które czyszczą BIK, jednak z góry zaznaczamy, że jest to proces długotrwały i może być kosztowny, dlatego najlepiej jest unikać trafiania na listy dłużników, a do tego niezbędne jest regularne spłacanie naszych długów.

Zakup domu lub mieszkania to ważna decyzja, dlatego postarajmy się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wtedy nasz kredyt będzie korzystny, a wymarzona nieruchomość będzie cieszyć jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *