Kredyty Puławy

Szukasz najlepszego dla siebie kredytu lub pożyczki w Puławach? Nie trać czasu na chodzenie po bankach. Najlepsze rozwiązanie dobierze dla Ciebie Twój doradca z kredyty-pulawy.pl

Kredyty hipoteczne

bankiPotocznie zwykło się mówić i myśleć o kredycie hipotecznym jako o synonimie kredytu mieszkaniowego. Oczywiście możemy wziąć kredyt mieszkaniowy pod zastaw hipoteczny, ale pod zastaw ten możemy brać również inne kredyty, takie jak pożyczki pieniężne, kredyty konsolidacyjne, gospodarcze, budowlane, na zakup ziemi.

Poniżej prezentujemy najlepsze oferty kredytów hipotecznych.

Wystarczy kliknąć przycisk „Złóż wniosek” by poznać ofertę danego banku:

Puławy i kredyty hipoteczne?

To kredyt o stosunkowo niskim oprocentowaniu zaciągnięty na długi okres czasu pod zastaw nieruchomości. Nieruchomość jest jego zabezpieczeniem, w razie niemożności spłaty przez samego kredytobiorcę, bank przejmuje nieruchomość i dzięki jej sprzedaży pokrywa niespłacone zobowiązanie.

Cele kredytu hipotecznego?

W ten sposób, jak już wcześniej wspomnieliśmy, możemy nie tylko finansować zakup nieruchomości, która staje się jednocześnie zabezpieczeniem tego kredytu, ale przykładowo refinansować nasze wcześniejsze zadłużenie. To tzw. kredyt konsolidacyjny, o korzystniejszym oprocentowaniu i niższej pojedynczej racie zobowiązania. Hipoteką możemy zabezpieczać także pożyczki pieniężne na dowolny cel.

Nieruchomość może być też formą zastawu dla kredytów gospodarczych dla przedsiębiorstw i w rolnictwie. Możemy w ten sposób sfinansować budowę całego domu, lub zakup ziemi.

O czym warto pamiętać biorąc kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne są stosunkowo nisko oprocentowane, jednak długi okres kredytowania powoduje, że spłacamy dużo więcej odsetek niż w przypadku innych kredytów. Choć oczywiście nadal są one sporo tańsze od zwykłych kredytów gotówkowych. Biorąc kredyt hipoteczny musimy pamiętać o jego oprocentowaniu.

Są to produkty dużo niżej oprocentowane niż zwykłe kredyty, ale nadal warto przemyśleć formę ich oprocentowania. W sytuacji gdy stopy procentowe są na niskim poziomie, tak jak to ma w tej chwili miejsce w Polsce, warto uwzględnić możliwość zastosowania stałej, czyli nie zmiennej przez dany okres czasu stopy procentowej. W tym wariancie zapewniamy sobie stałą i przewidywalną wysokość raty kredytu. W polskich realiach banki oferują takowe rozwiązanie, ale na okres nie dłuższy niż 10 lat.

1 comment for “Kredyty hipoteczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *