Kredyty Puławy

Szukasz najlepszego dla siebie kredytu lub pożyczki w Puławach? Nie trać czasu na chodzenie po bankach. Najlepsze rozwiązanie dobierze dla Ciebie Twój doradca z kredyty-pulawy.pl

Jak wybrać najlepszy kredyt na zakup mieszkania lub domu

kredyt mieszkaniowyMieszkania lub domu nie kupuje się codziennie. Nie kupuje się go też raz do roku, a najczęściej jest to życiowy zakup z którym stykamy się raz, czasem dwa lub trzy. Tak samo jest z kwestią jaką kredyt kredyt na zakup mieszkania lub domu. Od tego zależy czy zamieszkamy w wymarzonej nieruchomości czy też będziemy musieli poczekać kilka lat więcej, zgromadzić więcej środków lub zmienić pracę na lepszą.

Gdy już mamy zdolność kredytową

Kiedy już podjęliśmy decyzję o tym, że kupujemy nieruchomość, mamy odpowiednią zdolność kredytową, czas starać się o oferty z banków. Wielu ludzi popełnia zasadniczy błąd, który polega na wyborze jednego banku. Ślepo podążają za swoim bankiem w którym są od lat, tymczasem warto złożyć więcej wniosków, aby otrzymać więcej ofert. Kilka złotych korzystniejsza rata, to być może parę tysięcy złotych oszczędności w skali kilkunastu lat.

Jeśli dobrze się rozejrzymy, znajdziemy oferty tańsze nawet o kilkaset złotych, a do tego warto dorzucić, że oferty w wielu przypadkach można negocjować.

Najlepszy kredyt na zakup mieszkania we własnym banku?

Warto odnosić inne oferty do własnego banku, dlatego że teoretycznie to właśnie w nim powinniśmy dostać najlepszą ofertę. Dlaczego tak jest? Ponieważ bank zna naszą zdolność kredytową. W systemie może sprawdzić nasze wpłaty i wypłaty z konta, więc system łatwo oblicza zdolność kredytową.

Kolejną kwestią jest marża, którą banki obniżają za posiadanie konta bankowego w danym banku. Jednak to ostatnie jest kwestią złożenia wniosku i za godzinę mamy konto w dowolnym banku jaki sobie wybierzemy.

Marża i oprocentowanie – to się nie liczy

Nie pozwól aby marża i oprocentowanie były jedynymi wytycznymi przy wyborze kredytu. Nasza decyzja powinna być poodejmowana na podstawie wyliczenia raty miesięcznej i okresu w jakim mamy spłacać kredyt. Te dwie zależności powinny być kluczowe w wyborze oferty. Nie daj się także nabrać na gwarancję najniższej raty. Bank X może zaproponować Ci 1200 zł raty, natomiast bank Y zaproponuje 1150 zł, jednak wydłuży okres kredytowania i automatycznie koszt kredytu się zwiększy.

A zatem – aby znaleźć najlepszy kredyt na zakup mieszkania, powinien być przemyślany w każdym calu. Nie podejmuj pochopnych decyzji i dywersyfikuj swój wniosek w wielu placówkach różnych banków. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *